Materiały, informacje

Tu odnajdziesz bieżące materiały i informacje prasowe dotyczące matury 2015.

Testy próbne CKM z języka angielskiego (poziom podstawowy i rozszerzony)
pobierz>>

 

Informacje prasowe

Matura próbna 2015: matura Operon z języka angielskiego – arkusze i odpowiedzi już są.
Próbna matura? Why Don’t You Try?

Matura próbna Operon 2015 – arkusze i odpowiedzi z matury próbnej z języka obcego w tym z języka angielskiego udostępnione zostaną 28 listopada 2014. Przypomnijmy, że w czwartek (27 listopada 2014) uczniowie wybranych szkół podeszli do matury próbnej Operona z języka nowożytnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Rozwiązania matury próbnej Operon 2015 z języka obcego znajdziecie na ESKA.pl Czytaj więcej »


Matura 2015. Rozwiąż maturę z języka angielskiego. Poziom podstawowy
Głos Wielkopolski, 2014-01-03
„Język angielski jest najczęściej wybieranym językiem obcym zdawanym przez maturzystów. Zobacz jak egzamin z tego przedmiotu będzie wyglądać podczas matury 2015. Matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym jest obowiązkowa. Sprawdź z nami, rozwiąż test, zobacz czy jest trudny.”
Czytaj więcej »

 


Czas i przebieg matury 2015 z języka angielskiego

Matura podstawowa
Przez 120 minut uczniowie rozwiązywać będą test, w którym wykażą się umiejętnością czytania ze zrozumieniem i napisaniem, krótkiej wypowiedzi pisemnej po angielsku. Będą też musieli wysłuchać tekst i rozwiązać do niego zadania.

Matura rozszerzona
Maturę z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym wybiera coraz więcej maturzystów. Sprawdź, jak będzie wyglądać ten egzamin w maju 2015 toku. Rozwiąż test. Podobne zadania będą na maturze 2015 z języka angielskiego.
Przykładowy zestaw »
Rozwiązania »
Transkrypcja nagrań »

Przez 180 minut uczniowie rozwiązywać będą test, w którym wykażą się znajomością gramatyki a także umiejętnością czytania ze zrozumieniem i rozumieniem tekstu słuchanego. Będą też musieli napisać wypracowanie na jeden z podanych tematów do wyboru.


Komentowanie jest wyłączone.